Свічка знань і творчості Дергачівської першої не згасає, її полум'я торкається найтонших струн дитячої душі, надихаючи на творення нової школи

незалежної України.


Щоденна інформаційно-організаційна лінійка

/Files/images/P1000787.JPG


Проведення щоденних ранкових загальношкільних лінійок започатковано понад 15 років тому. Розпочинається вона за 15 хвилин до початку занять: командири класів доповідають про готовність до занять, учні та вчителі виконують Гімн України. Лінійки мають організаційний, інформаційний характер (знайомлять з щоденним планом роботи, вітають учнів і вчителів з днем народження, нагороджують за перемоги в олімпіадах, конкурсах, виносять подяку за добрі й корисні справи) або тематичний характер (цікаві та корисні поради, пізнавальні факти, визначні дати в житті країни та за кордоном, визначних діячів)

Лінійка посідає особливе місце в режимі закладу. Така форма початку навчального дня у школі організовує і налаштовує колектив на працю, дає можливість створити достатньо високий рівень розвитку пізнавальних процесів: сприйняття, мислення, уяви, широкий простір для творчості, активності, самостійності; допомагає учням глибше засвоювати та впорядковувати знання, моделювати певні життєві та навчальні ситуації, виробляти свій особистий алгоритм досягнення поставленої мети. Ця робота, сповнена ідеями, творчими пошуками, сподіваннями і відкриттями, стала надбанням усього колективу – ефективною і дієвою.


Осінній ярмарок "Дари піщанської землі"

/Files/images/Ярмарок143.JPG


Щороку, наприкінці вересня, проводиться традиційний ярмарок «Дари піщанської землі», на кому збирається вся громада Дергачівської першої, від найменших – вихованців дитячого садочка до найстарших - випускників, батьків.

Господарями ярмарку є учні 11 класу, а кожен клас(міні-господарство) рекламує певний овоч або фрукт і своєї садиби.

По закінченні свята усі овочі та фрукти красні колективи передають шкільній їдальні.


Свято Дергачівської першої

"З днем народження, школо!"

/Files/images/IMG_9014.JPG


Літературна Дергачівщина.

Уроки пам’яті Д.Бакуменка, Г.Хоткевича, М. Гончаренка

/Files/images/Письменники.JPG


Рідний край славний для кожного не тільки красою природи, пам’ятниками історії та культури, а в першу чергу – пам’яттю про славних людей.

Значне місце у вихованні відіграють уроки літератури рідного краю. Мета таких уроків – осягнення учнями глибинної сутності спадщини земляків, сприйняття й оцінка їхнього художнього набутку, плекання почуття гордості за творчих людей.

У грудні традиційно проходять уроки, присвячені творчій спадщині Гната Хоткевича та Данила Олександровича Бакуменка.

Для покоління людей ХХ століття Гнат Хоткевич був романтичним символом українського духу, любові до батьківщини, минулого, сучасного й майбутнього. Увійшов у вітчизняну історію як блискучий бандурист-виконавець, вчений-інструментознавець, талановитий педагог, художник, письменник. Життя Гната Хоткевича тісно пов’язане з Деркачами.

Д. О. Бакуменко – відомий український письменник, випускник нашої школи 1937 року. Поет, прозаїк, перекладач, лауреат премії баталістів та мариністів ім. О. Фадєєва, Китайської премії, премії ім. П. Тичини «Чуття єдиної родини».

У квітні вшановуємо пам'ять Миколи Васильовича Гончаренка –вчителя, випускника школи 1955 року, автора збірок «Айстри – квіти осінні», «Білий ряст».


Зустріч випускників усіх поколінь

/Files/images/IMG_4581.JPG


Однією із найвизначніших традицій нашої школи була, є і залишається зустріч випускників різних поколінь, бо неоціненним скарбом в усі часи є її випускники.

Цій традиції вже понад пів століття. До 1997 року зустрічі проходили кожні 5 років. А з 1997 року їх стали проводити в День народження школи (в грудні, на Наума).

На зустріч збираються від наймолодших до убілених сивиною, але їх об’єднує одне – бажання знову опинитися в стінах рідної школи, в дитинстві.

Кожен випускник відчуває себе причетним до історії своєї школи і пишається тим, що він із Дергачівської першої.

У цьому році, шановні випускники, школі виповнюється 100 років і є нагода нової зустрічі з вами.


Фестиваль наук «Віват, перша, віват!»

/Files/images/ФестивальНН.JPG

Для виявлення та підтримки творчо обдарованованої учнівської молоді та сприяння розкриттю її таланту у Дергачівському НВК «ЗШ-ДЗ» 2007 року був започаткований фестиваль наук «Віват, перша, віват», який проходить під девізом: «Нехай не гасне світ науки». У рамках фестивалю проводяться предметні інтегровані декади:

1. Природничих наук (географія, хімія, біологія, основи здоров'я, фізична культура)

2. Філологічних наук(українська, російська, англійська мови)

3. Мистецтво та історія(українська література, зарубіжна література, історія, образотворче мистецтво, художня культура, музичне мистецтво)

4. Точних наук (математика, фізика, інформатика, економіка, технології)

Участь учнів у фестивалі формує творчі здібності, прагнення до самореалізації і самовдосконалення. Забезпечує розвиток інтелекту, ерудиції, культури мовлення, спілкування, естетичних та художніх смаків. Виховує інтерес до знань, почуття колективізму.


Родинне свято " На каву до директора "

/Files/images/На каву6.jpg


«Любов, добро, дух патріотизму єднає нас»

Майже 20 років збирається родина Дергачівської першої на свято «На каву до директора». - Свято радості, відкритості, щирості, патріотизму - традиційно відкривається Державним Гімном у виконанні всіх учасників дійства.

У цей травневий вечір батьки, діти і вчителі, наповнюють стіни рідного закладу енергією творчості, радістю здобутків, впевненістю в майбутнє – бо всі ми команда Дергачівської першої – команда без якої нам не жити»,

Атмосфера творчості, краси, добра, усмішок панує у залі впродовж двох годин. Бо у талановитих батьків – талановиті діти, і підтвердженням цього стають виступи наших учнів.


Шкільний туристичний зліт

/Files/images/P4280676.JPG


Туризм- це подолання природних перешкод максимально правильним безпечним способом.Туризм-це відпочинок у рус і. Для занять туризмом не потрібно спеціальних залів .Все створила природа . Потрібно лише бажання та тренування.У1979 році у нашій школі було відкрито гурток з туризму . Керівником став Степаненко В.І.- теж випускник нашої школи . Вихованці гуртка почали тренування і як результат категорійні походи по Кавказу ,безліч різних подоланих маршрутів в Криму,Карелії,подорож до озера Байкал . Вихованців ставало все більше,різного віку. Під час підготовки до наступного походу почали проводити змагання між гуртківцями ,та командами різних класів . У 1988 році директор школи Яковлевич Л. М. погодилась провести турзліт між учнями 5-11 класів . У1991 році було проведено зліт туристів школи на новому місці з новою картою та за участі батьків.1995 рік під час зльоту учні взяли участь у 6 видах змагань з туризму . Ця традиція перейшла в кубок з туризму який проводиться щороку.


Загальношкільна спартакіада

/Files/images/Спартакиада16(6).JPG


Шкільний фестиваль "Відкриті уроки футболу"


/Files/images/OFFS15.JPG

Щороку на початку червня під час відпочинку у пришкільному оздоровчому таборі проводиться шкільний фестиваль «Відкриті школи футболу» у рамках Всеукраїнського соціального дитячого фестивалю Федерації футболу України «Відкриті уроки футболу».

Проект спрямований на допомогу дітям здружитися, долучитися до цікавої гри, відчути себе майстрами гри і тренерами.

Кiлькiсть переглядiв: 790